Ми палимо русню словом
В 2024 році магістерська програма Стратегічні комунікації мала 6 бюджетних місць. Цифра наведена за попередній рік, оскільки щороку Міністерство освіти коригує обсяг державного замовлення. Актуальне число бюджетних місць можна спробувати подивитися тут.
Вартість навчання на контракті в 2024 році становила 66 200 гривень на рік. Повна вартість навчання протягом двох років (4 семестри) складала 134 200 гривень. Оплату за навчання на контракті можна вносити частинами. З 2025 року вартість навчання за контрактом на програмі "Стратегічні комунікації" буде переглянута.
Більше подробиць щодо контрактного навчання на програмі Стратегічні комунікації можна дізнатися в Приймальній комісії або в групі вступників магістратури в WhatsApp.
Кохайтеся, чорнобриві, та не з москалями. Так я зачинав Стратегічні комунікації 185 років тому. Продовжуйте гідно, — Тарас Шевченко
Абітурієнти, які бажають вступити в магістратуру в 2025 році, мають скласти єдиний вступний іспит та єдине фахове вступне випробування.
Вступники спеціальності С7 “Журналістика” цього року мають право складати будь-який один предметний тест ЄФВВ на власний вибір:
економіка та міжнародна економіка;
політологія та міжнародні відносини;
право та міжнародне право;
облік та фінанси;
управління та адміністрування;
психологія та педагогіка;
психологія та соціологія;
інформаційні технології;
історія мистецтв;
мовознавство.
Останній день реєстрації – 23 травня до 18:00, тож не зволікайте! Реєстрація є обов’язковою умовою складання ЄВІ та ЄФВВ.
Реєстрацію на іспит і фахове випробування проводить приймальна комісія.
Контакт для отримання консультацій щодо вступу до Навчально-наукового інституту журналістики (консультації надаються виключно в робочий час з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00):
Філоненко Данило Валерійович
Тел.: +38(073)745-14-88
Контакти приймальної комісії:
м. Київ, пр-т Академіка Глушкова, 4е, каб. 6 (корпус механіко-математичного факультету), метро “Виставковий центр”
Тел.: (044) 521-35-61, +38 (098) 521-35-61
Електронна пошта: abit@knu.ua
Для дистанційної реєстрації вступник має у своєму кабінеті на сайті приймальної комісії додати скановані копії (фотокопії) таких документів:
заповнену заяву-анкету для оформлення екзаменаційного листка зі своїм накладеним кваліфікованим електронним підписом. У ній слід зазначити населений пункт (в Україні або за кордоном), у якому вступник бажає взяти участь у ЄВІ / ЄФВВ, іноземну мову для складання ЄВІ та предметне(-і) спрямування ЄФВВ (можна вибрати не більш ніж два);
документ, що посвідчує особу, зазначений в анкеті-заяві;
документ, що підтверджує інформацію про реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП), або документ, що підтверджує причину невнесення до анкети-заяви інформації про РНОКПП;
документ про здобутий ступінь вищої освіти (для осіб, які завершили навчання в минулі роки);
довідку щодо планового строку завершення навчання та отримання диплома у 2025 році;
фотокартку для документів (кольорову або чорно-білу) із зображенням, що відповідає досягнутому віку вступника;
медичний висновок за формою первинної облікової документації 086-3/о (у разі необхідності створення особливих (спеціальних) умов для проходження вступних випробувань).
З іншими термінами вступної кампанії можна ознайомитися за посиланням.
Зважайте, що справжній тест із будь-якого з цих предметів міститиме 120 запитань.
Отже, для вступу абітурієнт має скласти ЄВІ (який складаєтсья з двох частин: тест загальних навичок та іноземна мова) та ЄФВВ з будь-якого з 6 фахових предметів.
ЄФВВ можна складати з більше ніж одного предмету, а при подачі документів вказувати той тест з якого абітурієнт має найвищий бал.
Вам також можуть стати в нагоді
У четвер, 15 травня о 19:00 відповідальний секретар відбіркової комісії Навчально-наукового інституту журналістики проведе відкриту онлайн-зустріч для всіх, хто планує вступ до магістратури.
Які іспити потрібно складати (ЄВІ, ЄФВВ та фахові)?
Як відбувається подача документів?
Які освітні програми доступні?
Які є типові помилки вступників і як їх уникнути?
Учасники зможуть поставити свої запитання напряму та отримати відповіді з перших вуст.
Зустріч буде корисною як для тих, хто вже визначився зі вступом, так і для тих, хто ще тільки розглядає цю можливість.
Посилання на зустріч тут:
Реєстрація на тестування відбувається через приймальні комісії університетів. Тут і далі в тексті пояснено як зареєструватися на тестування на базі приймальної комісії Інституту журналістики Університету Шевченка.
Календар вступної кампанії можна переглянути тут. В ньому вказано в які дати відбувається реєстрації на тестування.
Якщо абітурієнт планує подавати заяви на вступ в різні університети, то достатньо зареєструватися на тестування лише через один із них. Але в такому випадку рекомендуємо уточнити подробиці в приймальних комісіях обох університетів, щоб запобігти непердбаченим ситуаціям коли в різних університетах на різних спеціальностях необхідно здавати різні тести ЄФВВ.
Для реєстрації на тестування через Університет Шевченка перейдіть на сайт Приймальної комісії Університету та зареєструйте обліковий запис.
Після реєстрації в особистому кабінеті абітурієнт має обрати пункт "Реєстрація для складання ЄВІ/ЄФВВ".
Далі абітурієт має заповнити особисті дані, завантажити фотографію, скани ІПН та паспорту і заповнити дані реєстрації на ЄВІ/ЄФВВ. Коли все заповнено — абітурієнт формує заяву.
На електронну пошту вказану при реєстрації та в особистому кабінеті надходитимуть сповіщення щодо ходу розгляду заяви та подальших дій. На цьому етапі буде необхідно перевірити інформацію в реєстраційній картці на тестування та підтвердити її.
Якщо все добре на попередніх етапах, далі абітурієнт отримає екзаменаційний листок, який слугуватиме перепусткою на тестування. Також в ньому буде вказано логін і пароль до Кабінету учасника вступних випробувань — в кабінеті вказуватиметься дата та адреса вступних випробувань, а також отримані бали.
Після проходження тестування абітурієнт зможете зареєструвати Електронний кабінет вступника на сайті Єдиної державної електронної бази з питань освіти.
В календарі вступної кампанії можна подивитися з якої дати можлива реєстрація кабінетів вступників.
Саме з цього електронного кабінету абітурієнт може подати заяву на участь в конкурсі на державне замовлення або ж на контракт.
Терміни реєстрації заяв на участь вступників у конкурсному відборі можна перевірити в календарі.
Разом із заявою необхідно подати мотиваційний лист. Мотиваційний лист також оцінюється Пориймальною комісією та має вплив на конкурсний показник. Вимоги до оформлення мотиваційного листа можна подивитися тут.
Для участі в конкурсному відборі у 2024 році вступники можуть подати не більше п’яти заяв на місця державного замовлення та до пʼятнадцяти заяв загальної кількості.
Після цього в електронному кабінеті має з'явитися інформація про те чи рекомендовано зарахоувати абітурієнта за державним замовленням. Актуальна дата коли це має статися в календарі.
Якщо абітурієнт рекомендований до всутпу за державним замовленням, то він має кілька днів щоб подати оригінали документів і підписати договір про навчання в приймальній комісії Інституту журналістики.
Документи, які потрібні для укладання договору та зарахування:
оригінал та копія паспорта громадянина України (оригінал потрібно мати з собою та показати оператору відбіркової комісії);
оригінал та копія диплома бакалавра та додаток до нього (оригінал потрібно мати з собою та показати оператору відбіркової комісії);
оригінал та копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (оригінал потрібно мати з собою та показати оператору відбіркової комісії);
оригінал та копія військово-облікового документу для призовників та військовозобов'язаних (оригінал потрібно мати з собою та показати оператору відбіркової комісії);
чотири кольорові фотокартки розміром 3х4;
паперова папка-швидкозшивач;
заява (заповнюється на місці або роздруковується з бази);
згода вступника на обробку персональних даних (заповнюється на місці).
Якщо все добре, то наступний етап — зарахування вступників за державним замовленням на відкриті та фіксовані конкурсні пропозиції.
Якщо абітурієнт вступає на контракт або не рекомендований до зарахування на бюджет в першій хвилі — його графік етапів може відрізнятися. Повний актуальний календар вступної кампанії можна подивитися тут, а консультацію можна отримати в Приймальній комісії або в групі вступників магістратури в телеграмі.
Військовий облік при вступі на навчання регулюється Постановою Кабінету міністрів від 16 травня 2024 р. № 559, а також Постановою Кабінету міністрів від 30 грудня 2022 р. № 1487 (пункт 34).
Для зарахування під час підписанні договору з Університетом призовники та військовозобов'язані мають надати приймальній комісії дійсний військово-обліковий документ (ВОД).
Ці правила поширюються на:
чоловіків віком від 17 до 60 років,
жінок, які мають медичну або фармацевтичну освіту і якщо здобуття освіти буде здійснюватися на базі здобутої медичної або фармацевтичної спеціальності та жінок, які декларують себе військовозобов'язаними.
Деталі щодо військово-облікових документів роз'яснені в листі МОН від 12.07.2024 № 1/12459-24 "Про надання рекомендацій щодо вступу".
Паперовий та елктронний (в тому числі роздрукований) ВОД мають однакову юридичну силу.
Військово-обліковими документами є:
посвідчення про приписку до призовної дільниці;
посвідчення призовника;
військовий квиток;
тимчасове посвідчення військовозобов'язаного;
військово-обліковий документ на бланку з постанови КМУ № 559;
військово-обліковий документ в електронній формі (подається в роздрукованому вигляді).
Термін дії паперових ВОД необмежений. В той же час, строк дії ВОД в електронній формі становить один рік з дати формування документу.
Абітурієнти від 25 років і старші не можуть вступити на основі посвідчення про приписку або посвідчення призовника.
Після зарахування Університет може надати довідку з ЄДЕБО для подачі на відстрочку в ТЦК та СП. Нагадуємо, що для відстрочки студент має начатися на денній формі, а освіта повинна бути послідовною.
Решту питань можна уточнити в Приймальній комісії або в групі вступників магістратури в телеграмі.
Сайт приймальної комісії Університету
Контакти очільника приймальної комісії Інституту журналістики
Актуальні контакти приймальної комісії Інституту журналістики
Телеграм-чат вступників магістратури Інстиуту журналістики (модерують учасники приймальної комісії)
Календар вступної кампанії
Демонстраційні тести на магістратуру